Soru

1 ₺ = 100 kuruş Bir cep telefonu operatör şirketinin tarife ücreti ve bu tarifedeki haklar aşıldığı zaman yapılan ücretlendirmeye ait tablo aşağıda verilmiştir.

2021 LGS 8. Sınıf Matematik Deneme Soru 16

Tabloda gösterilen tarifeyi kullanan ve paketini aştığından haberi olmayan Serra telefon görüşmesine, SMS yollamaya ve internete bağlanmaya devam etmiştir.

Serra tarifedeki hakları dışında 15 SMS yollayıp, 35 dakika da telefon görüşmesi yapıp 74,50 ₺ fatura ödediğine göre interneti kaç megabayt aşmıştır?

A) 250

B) 500

C) 750

D) 1000

E)


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: 1 ₺ = 100 kuruş Bir cep telefonu operatör şirketinin tarife ücreti ve bu tarifedeki haklar aşıldığı zaman yapılan ücretlendirmeye ait tablo aşağıda verilmiştir. Tabloda gösterilen tarifeyi kullanan ve paketini aştığından haberi olmayan Serra telefon görüşmesine, SMS yollamaya ve internete bağlanmaya devam etmiştir. Serra tarifedeki hakları dışında 15 SMS yollayıp, 35 dakika da telefon görüşmesi yapıp 74,50 ₺ fatura ödediğine göre interneti kaç megabayt aşmıştır?

1 ₺ = 100 kuruş Bir cep telefonu operatör şirketinin tarife ücreti ve bu tarifedeki haklar aşıldığı zaman yapılan ücretlendirmeye ait tablo aşağıda verilmiştir. Tabloda gösterilen tarifeyi kullanan ve paketini aştığından haberi olmayan Serra telefon görüşmesine, SMS yollamaya ve internete bağlanmaya devam etmiştir. Serra tarifedeki hakları dışında 15 SMS yollayıp, 35 dakika da telefon görüşmesi yapıp 74,50 ₺ fatura ödediğine göre interneti kaç megabayt aşmıştır? 1 ₺ = 100 kuruş Bir cep telefonu operatör şirketinin tarife ücreti ve bu tarifedeki haklar aşıldığı zaman yapılan ücretlendirmeye ait tablo aşağıda verilmiştir. Tabloda gösterilen tarifeyi kullanan ve paketini aştığından haberi olmayan Serra telefon görüşmesine, SMS yollamaya ve internete bağlanmaya devam etmiştir. Serra tarifedeki hakları dışında 15 SMS yollayıp, 35 dakika da telefon görüşmesi yapıp 74,50 ₺ fatura ödediğine göre interneti kaç megabayt aşmıştır?