2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVIII

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVIII

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVIII - çöz

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVIII soruları cevapları
2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVIII

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVIIISoru 1


Mayıs 2018 tarihinde Türkiye'nin ilk sondaj gemisinin Akdeniz'e uğurlandığı törende, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak'ın "Sondaj gemisine güçlü mirasımızı yaşatması ve yeni dönemi başlatması" amacıyla hangi ismin verildiği açıklamıştır?

Soru 2


Haziran 2018 tarihinde, Ana muhalefet partisinin verdiği gensorunun kabul edilmesiyle mevcut hükümetin düşerek, yeni bir kabine değişikliğine (Başbakan, Bakanlar) gidilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3


Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO), sigaranın dünya genelinde yaygın kullanımına dikkat çekmeyi ve sağlığa olan zararlı etkilerine çözüm bulmayı amaçladığı "Dünya Sigaraya Hayır Günü" olarak ilan edilen ay/tarih aşağıdakilerden hangisidir? 

Soru 4


İtalya’nın 2018 Kültür Başkenti olarak ilan ettiği ayrıca Kraliyet Sarayı, Katedrali, kiliseleri ile 2015'de Unesco Dünya Miras Listesine dahil edilen şehir aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 5


Medrese içindeki ses sistemi sayesinde hoparlör olmadan bütün medrese içi ve avlusunda duyulacak şekilde ezan okunabilen, aynı zamanda medreseye Nevşehir Kapadokya’dan getirilen taşlar sayesinde medresenin aydınlatması sağlanan, Artuklular döneminden kalma "Zinciriye Medresesi" hangi şehrimizdedir?

Soru 6


Avrupa Merkez Bankası'nın merkezi neresidir?

Paylaş

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVIII sorularını online çözebilirsiniz.