2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XIX

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XIX

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XIX - çöz

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XIX soruları cevapları
2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XIX

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XIXSoru 1


Nisan 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in katıldığı törenle temelleri atılan, Türkiye'nin nükleer enerji alanında ilk projesi olan "Akkuyu Nükleer Güç Santrali", hangi şehrimizdedir?

Soru 2


Yapı ve tarz olarak İstanbul'daki ünlü Miniatürk parkını andıran, Uluğ Bey Medresesi, Tac Mahal, Mostar Köprüsü ve Selimiye Camii gibi önemli yapıların minyatürlerinin yer aldığını "Esminyatürk" hangi ilimizdedir?

Soru 3


Nisan 2018 tarihinde aramızdan ayrılan, İkinci Yeni şiir akımının önde gelen temsilcilerinden biri olan, "Güneş Topla Benim İçin", "Ağıt", "Düşenlere" isimli şarkı sözlerini yazan, Türk edebiyat tarihimizin büyük şairi aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4


İlimleri; fizik, matematik ve metafizik ilimler diye üçe ayıran, titreşimlerin dalga uzunluğuna göre azalıp çoğaldığını deneyler yaparak tespit eden, bu keşfiyle musiki aletlerinin yapımında gerekli olan kaideleri bulan, Montesgieu, Spinoza gibi batılı filozofları derinden etkileyen Türk İslam düşünürü kimdir?

Soru 5


NBA’in efsanevi oyuncularından biri olan, 90’ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, "Dear Basketball" (Sevgili Basketbol) adlı yapım ile "En İyi Kısa Animasyon" ödülüne layık görülen efsanevi basketbol oyuncusu aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6


Batı veya Doğu menşeli 25/30 milimetrelik otomatik topların ve antitank füzelerinin takılabildiği, hafifliği ve düşük silüetiyle de pazarda bir ilk olma özelliğini sahip olan, ASELSAN'ın ürettiği uzaktan komutalı silah sistemi aşağıdakilerden hangisidir?

Paylaş

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XIX sorularını online çözebilirsiniz.

Testin Enleri

Cebrail bal
Doğru: 6
100 Puan
KYC
Doğru: 6
100 Puan
EYLÜL
Doğru: 6
100 Puan
Dilek akman
Doğru: 6
100 Puan
ncemir
Doğru: 6
100 Puan
2019 KPSS Güncel Bilgiler