2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı IX

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı IX

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı IX - çöz

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı IX soruları cevapları
2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı IX

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı IXSoru 1


59 yıl sonra 4-5 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen, Türkiye'den Cumhurbaşkanı düzeyinde Vatikan'a ziyarette ana tema aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 2


5 Şubat 2018 tarihinde Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından açıklanan, bilgi güvenliği kapsamında milli çözüm olan, güvenli iletişim konusunda dışa bağımlılığı gideren, milli mühendislik imkanlarıyla geliştirilen, anlık mesajlaşma gibi özellikleri içeren haberleşme sisteminin adı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3


"Topraktan Tabağa: Yaşayan Toprak, Yerel Tohum" projesi kapsamında Türkiye'nin ilk yerli buğday tohumu ekimi aşağıdaki ovalardan hangisine yapılmıştır?

Soru 4


Türkiye topraklarından yasa dışı olarak çıkarılan ve İskoçya’da bulunan M.Ö. 4. yüzyıla ait altın tacın, Ocak 2018 tarihinde Türkiye'ye getirilmesinin ardından sergileneceği müze aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 5


Osmanlı döneminde İstanbul Topkapı Sarayı’ndan sonra son devirde yapılmış sarayların en ünlüsü olan, hem mimari hem de sanat tarihi açısından oldukça değerli, Selçuklu, Osmanlı ve Fars medeniyetlerinin etkileriyle şekillenmiş ve en önemli özelliği dünyanın ilk kalorifer tesisatı döşenen sarayı olma özelliğine sahip olan bu eser, aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6


Nisan 2018 tarihinde kaybettiğimiz, İkinci Yeni şiir akımının önde gelen temsilcilerinden biri olan, "Güneş Topla Benim İçin", "Ağıt", "Düşenlere" isimli şarkı sözlerini yazan, Türk edebiyat tarihimizin büyük şairi aşağıdakilerden hangisidir?

Paylaş

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı IX sorularını online çözebilirsiniz.