2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXII

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXII

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXII - çöz

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXII soruları cevapları
2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXII

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXIISoru 1


I. İbrahim Kalın

II. Yavuz Bingöl

III. Ümit Yılmaz

Zeytin Dalı Harekatı başta olmak üzere vatan müdafaası için mücadele eden tüm askerlere ithaf edilen "Milletin Duası" adlı eserinin söz ve müzik yazarı yukarıda verilenlerden hangisi/hangileridir?

Soru 2


Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen, 37. İstanbul Film Festivali'nde "Altın Lale En İyi Film" kategorisinin kazananı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3


Nisan 2018 tarihinde Yeşilay’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlediği “5. Zümrüdüanka En İyi Yeşilaycı Ödülleri” kapsamında “Sanat Dalında En Yeşilaycı” ödülünün sahibi aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4


Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurmasından dolayı adeta açık hava müzesini andıran, "Kapadokya'nın incisi" olarak nitelendirilen Ihlara Vadisi hangi ilimiz sınırları içerisinde yer alır?

Soru 5


Astrobiyoloji, Moleküler Biyoloji ve Evrim alanlarında çalışmalar yapan, NASA tarafından bursla ödüllendirilen ilk Türk kadın araştırmacısı olan, ayrıca Mart 2018 tarihinde Nasa Genç Araştırmacı Ödülü verilen "Türk Bilim Kadını" aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6


Kuzey Amerika’nın en önemli sinema etkinliklerinden biri olan 17. Boston Türk Film ve Müzik Festivali kapsamında, “Türk Sinemasında Mükemmellik Ödülü”nün bu yılki sahibi aşağıdakilerden hangisi olmuştur?

Paylaş

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXII sorularını online çözebilirsiniz.

Testin Enleri

EYLÜL
Doğru: 6
100 Puan
feyzi
Doğru: 6
100 Puan
Serkan TAŞKAN
Doğru: 6
100 Puan
emmy brr
Doğru: 6
100 Puan
lavey
Doğru: 6
100 Puan
KPSS Güncel Bilgi Test