2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXIV

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXIV

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXIV - çöz

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXIV soruları cevapları
2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXIV

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXIVSoru 1


Mayıs 2018’de Türk Telekom'un görme ve işitme engellilerin kamu binaları, havalimanları, hastaneler ve AVM'ler gibi alanlarda yardım almadan istediği birime gidebilmesini sağlayan Sesli Adımlar Projesi'nin hayata geçirildiği ilk şehir aşağıdakilerdem hangisidir?

Soru 2


Saltbae (Tuzlama) hareketiyle dünyaca üne kavuşan Nusret'in maddi katkılarıyla yapımına başlanan içinde cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhane bulunan külliye hangi şehrimizde Ramazan Bayramı'nda hizmete açılacaktır?

Soru 3


Mayıs 2018'de gerçekleşen Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda kadınlar 46 kiloda "Avrupa Şampiyonu" olan sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4


Mayıs 2018'de "Ahşabın Sesi" sloganı ile düzenlenen 4'üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali'ne hangi şehrimiz ev sahipliği yapmıştır?

Soru 5


Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Afrin'e insani yardımların kolaylaştırılması için Hatay'ın Kumlu ilçesine açılacak yeni gümrük kapısının adı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6


İstanbul’da Şişli Hamidiye Etfal Hastahanesi’ni ve Dârülaceze’yi yaptıran, Hamidiye adı verilen içme suyunu borularla İstanbul’a getirten, Bağdat’a ve Medine’ye kadar demiryolları döşeten, Osmanlı Sultanlarının otuzdördüncüsü olan padişah aşağıdakilerden hangisidir?

Paylaş

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXIV sorularını online çözebilirsiniz.