2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXV

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXV

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXV - çöz

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXV soruları cevapları
2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXV

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVSoru 1


Kudüs’ün fethinden sonra şehrin ismini "Kudüs-ü Şerif" olarak değiştiren, üç kutsal dinin merkezi olarak kabul edilen ve yaklaşık yarım asır Osmanlı himayesinde kalan Kudüs hangi padişah zamanında fethedilmiştir?

Soru 2


Mayıs 2018 tarihinde Havana'da, Boeing 737 tipi yolcu uçağının kalkıştan hemen sonra düşerek mürettebat dahil 110 yolcunun hayatını kaybettiği uçak hangi ülkeye aittir?

Soru 3


Mayıs 2018 tarihinde 22'incisi düzenlenen, Tiyatronun önce çıkan isimlerinin ödüllendirildiği, en uzun soluklu ve prestijli törenlerinden biri olan Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Oyunu" aşağıdakilerden hangisi olmuştur?

Soru 4


Mayıs 2018 tarihinde 63'üncüsü düzenlenen, "Eurovision" şarkı yarışmasına ev sahipliği yapan ülke aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 5


Bir pirinç tanesi büyüklüğünde olan ve derinin altına yerleştirilerek kişinin kimlik kartı yerine geçen, hatta binaların giriş kapılarını açmak gibi birçok işlevi bulunan "çip kimlik" uygulaması hangi ülkede faaliyete geçmiştir?

Soru 6


Mayıs 2018 tarihinde hizmete giren, 240 farklı türden hayvanın yumurtalarının ve sanat eseri haline getirilmiş yumurtaların sergilendiği Dünyada 6'ncı Türkiye'nin ise ilk 'Yumurta Müzesi' hangi şehrimizde açılmıştır?

Paylaş

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXV sorularını online çözebilirsiniz.