2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVI

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVI

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVI - çöz

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVI soruları cevapları
2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVI

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVISoru 1


2018 Mayıs ayında düzenlenen, Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan 2018 Billboard Müzik Ödülleri’nde “En İyi Sanatçı”, “En İyi Erkek Şarkıcı”, gibi toplamda 6 ödül kazanan sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 2


Geçmişi M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanan, dünyanın en önemli antik kentlerinden biri olan ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin 20’nci yılını dolduran “Troya Truva Antik Kenti” hangi şehrimiz sınırları içerisinde yer almaktadır?

Soru 3


Mayıs 2018 tarihinde Ukrayna'nın başkenti Kiev'de gerçekleşen UEFA Yönetim Kurulu toplantısında, 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi final müsabakasının hangi ülkede yapılmasına karar verilmiştir?

Soru 4


John Ronald Reuel Tolkien'in yazdığı, Peter Jackson'ın sinema filmi olarak çektiği 'Yüzüklerin Efendisi' ile 'Hobbit' filmi serilerinden esinlenerek oluşturulan mini 'Hobbit köyü' hangi şehirimizdedir?

Soru 5


T.C. Merkez Bankası Başkanı aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir?

Soru 6


Dünya ile aynı büyüklükte veya yakın olduğundan kardeşi olarak adlandırılan, ayrıca 462 ° C ile güneş sisteminin en sıcak gezegeni olarak adlandırılan ve uydusu bulunmayan gezegen aşağıdakilerden hangisidir?

Paylaş

2018 KPSS Güncel Bilgiler Deneme Sınavı XXVI sorularını online çözebilirsiniz.