2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları

2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları

2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları, Müdür yardımcılığında çıkabilecek mülakat soruları nelerdir? Bu yazımızda tecrübelerimize dayanarak önceden MEB sınavlarında çıkan mülakat sorularını sizler için özenle hazırladık. Tamamı özgün bilgilerden oluşan bu bilgiler, Sinavtime olarak sizler için uzman öğretmenler ta
2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları hakkında değerlendirme yaptık. 2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları için aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendirme yapabilirsiniz 2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları

2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları, Müdür yardımcılığında çıkabilecek mülakat soruları nelerdir?

Bu yazımızda tecrübelerimize dayanarak önceden MEB sınavlarında çıkan mülakat sorularını sizler için özenle hazırladık. Tamamı özgün bilgilerden oluşan bu bilgiler, Sinavtime olarak sizler için uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Dilerseniz en sonda vereceğimiz 2019 Müdürlük ve Müdür Yardımcılığı Mülakat Sınavlarına Hazırlık kütüphanesinde bulunan testlerimizi çözebilirsiniz.

2019 Müdürlük ve Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları ve Cevapları

Paralarımız

1 Kuruş - Kardelen Çiçeği

5 Kuruş - Hayat Ağacı

50 Kuruş - Şehitler Köprüsü

5 TL - Ord. Prof. Dr. Aydın Sayılı - Dünyanın ilk tarihi doktorasına sahip kişi

10 TL - Ord. Prof. Dr. Cahit ARF - Türk Matematik Derneği Başkanı 

20 TL - Mimar Kemaleddin - Çapa AÖL, Çamlıca Kız Lisesi, Devlet Demiryolları Binası, Edirne Garı, Bebek Cami vs.. gibi eserler

50 TL - Fatma Aliye - İlk Kadın Romancımız diye soruldu.

100 TL - Buhurizade Mustafa Itri Efendi (2018 Yılında birçok kez soruldu)

200 TL - Yunus Emre (Türkçenin Süt Dişleri lakablı halk ozanı diye sorulabilir)

MEB Projeleri (Milli Eğitim Bakanlığı Projeleri)

Demokrasi Kuşağı

Avrupa Konseyi ile demokrasi, vatandaşlık ve insan hakları eğitimi verilmektedir.

Hedef Kitle: Öğretmenler, mevzuat uzmanları, yerel yönetimler, MEB çalışanları, kitap uzmanları

Amaç: Demokratik okul kültürünün geliştirilmesi ve ders materyal ve ortamının demokrasi, insan hakları çerçevesine uygun hale getirilmesidir.

KDK Çocuk

Kamu denetçiliği kurumu çocuk internet sayfasıdır. Çocuklar okul, hastane, valilik, karakol, belediye, itfaiye gibi dairelerde yaşadığı sorunları kuruma yazıyor.

Trafik Dedektifleri

OPET'in desteğiyle yaklaşık 4 yıldır devam eden projeyle öğrencilere trafik güvenliği eğitimi verilmektedir.

KEP Projesi (Okuyan-Üreten)

Kız çocuklarının eğitimi projesine verilen addır. Amaç: Avrupa birliği iş birliği ile doğu ve güney doğudaki "Kız" çocuklarımızın eğitimine devam edebilmesi için aileler, idareciler, eğitimciler nezdinde çalışmalar gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Beyaz Bayram Projesi

MEB'e bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi projesidir.

HBBEP Projesi (Hayat Boyu Beceri Eğitimi Projesi)

Mesleki ders öğretmenlerinin mesleki becerilerini geliştirmek amacıyla "AB" ülkelerine "4. Hafta" süreyle gönderilmesi projesidir.

MESGEP (Meslek Edin, Gelecek Senin)

Mesleki becerilerin geliştirme projesidir. Ev hanımları, engelli vatandaşlarımız, muhtaç, dul ve yetimlere yönelik meslek kazandırma kursları sağlanmaktadır. En önemli amacı: İşsizliğin önüne geçmektedir.

MEBİM - ALO 147 - (Yeni Kabine Sonrası Kapatıldı)

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi: Talep, şikayet, görüş-öneri, ihbar ve bilgi edinme için oluşturulan birimdir. Çoğunlukla depremzede ve engelli personeller çalıştırılmaktadır.

Kumbara

İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin tasarruf ve birikime teşvik edilmesi, para konusunda biliçlendirilmesi, özgüven ve girişimcilik kazandırılması için "Finansal Okur-Yazarlık" eğitimi programları sınıf öğretmenlerince işlenmektedir.

Sağlıklı Adımlar

Yeni nesillerin yeterli ve dengeli beslenme bilincine sahip olması amacıyla (3. sınıf öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik) geliştirilen bir kurumsal sosyal sorumluluk projesidir.

Okul Sütü

2011 yılında başlamış, bu sene 8 yılında halen devam eden bir projedir. Amacı: çocuklarımızın sağlıklı gelişimine destek olmayı amaçlamaktadır. Okul sütü dağıtılmadan önce veliden izin alınması gerekiyor.

KOP Okuyor Projesi

Kalkında Bakanlığına bağlı olarak yürütülen bir projedir. İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik hobi bahçeleri, ekolojik okul tabanlı alt yapıların yapılması ve seralar oluşturulmasının amaçlanması. Aynı zamanda ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik fidan dikme ve okuma etkinlikleri düzenlenmekte.

Okul Üzümü Projesi

2014 yılında başlamış ve halen devam etmekte olan bir projedir. Anaokulu ve 1., 2., 3., 4., sınıf öğrencilerine sağlıklı ara öğün tüketme alışkanlığı kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla haftada bir gün (perşembe) okul üzümü dağıtımı yapılmakta.

Yavru Tema

Minik eller toprağa sloganıyla başlatılan, anaokulu, ilkokul, ortaokul öğrenci ve öğretmenlere yönelik yapılan çalışmada; çevre konusunda bilinç kazandırma, erozyonu önleme gibi çalışmaları kapsar.

Can Dostları Hareketi

Ulaştırma ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; Trafikte her an sorumlu davran, trafikte sorumluluk hareketi olarak, ilkokul öğrencilerine yönelik çalışmalarını kapsayan projedir.

İ-TEC

Çocuklar ve öğrenenler yaparak öğreniler felsefesiyle yola çıkarak geleceğin sınıflarını tasarlamayı amaçlar. Çocukların gelişim düzeyleri, zeka düzeyleri, ilgi ve ihtiyaçları, öğretmen yeterlilikleri gibi etmenler projenin içine dahil edilerek, teknoloji destekli öğrenme olarak tanımlandı. Proje tabanlı öğrenme modeli üzerine kurulu, öğrenme hikayeleri ve milli eğitim bakanlığı araçlarını kullanmayı öngördü.

Fatih Projesi (En çok sorulan sorulardan)

Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi, Fatih Projesi: 5 başarı faktörünü merkeze alarak ortaya konulmuş bir projedir.

1. Erişilebilirlik: Bilgiye her zaman her yerde erişim.

2. Verimlilik: Kaliteyi artırmayı amaçlar.

3. Eşitlik: Batıdaki herhangi bir ilin veya il merkezindeki bir öğrencinin eşit bir eğitim görmesidir.

4. Ölçülebilirlik: Sadece sonuç odaklı değil, süreç + sonuç odaklı ve her ayrıntıya dikkat edilerek ölçüm yapılması.

5. Kalite: Eğitim kalitesinin artırılması.

EBA (Eğitim Bilişim Ağı)

Fatih projesi için geliştirilen sosyal içerik platformudur. İçerisinde haberler, ders dökümanlar, görsel, dergi, döküman, video, kitap gibi materyallerin öğrencilerin ve öğretmenlerin bilgi alışverişinde bulunduğu sosyal içerik platformudur. Eğitim, hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. EBA; okulda, evde, kısacası zamandan ve mekândan bağımsız olarak ihtiyaç duyulan her yerde ve her zaman kullanabilir. Bu da eğitimin dört duvar dışında da gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu platformun amacı; bilgi teknolojileri aracılığıyla etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. EBA, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş e-içerikler sunmakta, eğitim ve teknolojideki yenilikleri takip ederek gelişmeye devam etmektedir.

E-Twinning

Avrupa okulları topluluğu anlamına gelen bu proje, avrupadaki meslektaşlarımızla işbirliği yapmak, projeler üretmek, ürettiğimiz projeleri geliştirmek/paylaşmak amacıyla, öğretmenlere, idarecilere, kütüphanecilere yönelik bir platformdur. Ayrıca mesleki eğitimler için çevrimiçi mesleki gelişim fırsatları sunmakta olan bu oluşum, Avrupa Birliği eğitim-öğretim, gençlik ve spor programı olan Erasmus+ bir parçasıdır.

SCIENTIX

Avrupa okulları tarafından 2009 yılında kurulan bu platforma, Türkiye 2014 yılında üye olmuştur. Avrupa Fen Eğitimi topluluğu olan bu platformda, STEM projelerinin ve sonuçlarının toplanıp yayılmasını amaçlar. Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik eğitiminin bir bütün halinde verilmesi anlamına gelen çalışmalar düzenlenmektedir.

PISA'nın açılımı nedir?

Uluslar arası öğrenci değerlendirme programı

 

Karşınıza gelebilecek diğer sorular ise şöyle;

2019 Avrupa Birliği Dönem Başkanı olan Ülkeler Hangileridir?

Romanya, Ocak-Haziran

Finlandiya, Temmuz-Aralık

2019 G-20 Zirvesine ev sahipliği yapan ülke hangisidir?

Japonya

Spor Toto Süper Lig'de 2019-2020 sezonuna adı verilen "Dozer" lakaplı efsane futbolcu kimdir?

Cemil Usta

Mısır'ın demoktratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan ve seçildikten bir süre sonra askeri darbeyle görevinden alınan, Haziran 2019 da hayatını kaybeden devlet adamı kimdir?

Muhammed Mursi

Şubat 2019 tarihinde gerçekleşen, 91'inci Oscar Ödülleri'nde en iyi film ödülü hangi yapıtla verilmiştir?

Green Book

2019 yılı NATO zirvesi nerede yapılacaktır?

Londra

Tablet, PC; kitap ve defterlerin yerini alabilir mi?

Sosyal Medya-İnternet'e kaşı çocukları nasıl bilinçlendiririz?

Okul - Öğretmen ilişkisi nasıl olmalıdır?

Tam öğrenme modeli nedir?

"Her öğrenciye yeterli zaman ve imkan sağlandığında öğrenir." görüşünü açıklayınız.

Okula yeni başlayan öğrencinin uyum süreci için neler yapılabilir?

Kaynaştırma eğitiminin olumlu ve olumsuz sonuçları nelerdir?

"Eğitimde feda edilecek fert yoktur" Mustafa Kemal Atatürk sözünü açıklayınız.

Ahilik Teşkilatı Nedir? Hakkında bilgi veriniz.

Açık uçlu soruların avantajları nelerdir? Örnek vererek açıklayınız.

Ders kitapları oluştururken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Tevhid-i Tedrisat Nedir?

Atatürk'ün Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu'nu kurmasındaki amaç nedir?

Üst düzey düşünme becerilerine örnek veriniz.

Yılın en iyi öğretmeni seçilen öğretmen kimdir? (Nurten Akkuş)

Eğitimde Teknoloji kullanımının verimliliği arttırdığını düşünüyor musunuz?

Yaygın eğitim çeşitleri nelerdir?

- Halk Eğitim kursları, hizmetiçi eğitim etkinlikleri

Öğrenen ve öğretenin aynı ortamda olmadığı eğitim çeşitleri nelerdir?

- Uzaktan eğitim, BDÖ (Bilgisayar Destekli Eğitim), Açık öğretim.

Kişisel Sosyal zekayı nasıl geliştirebiliriz?

- İşbirliği içinde çalışabileceği etkinlikler düzenlenebilir. Öğrenciler kendilerini rahat ifade edebileceği ortamlar sunabiliriz. 

Siber zorbalık nedir? Önlenmesi için ne gibi tedbirler alınabilir?

Bir öğretmen okulda nasıl giyinmelidir? Kısaca açıklayınız.

Kılık kıyafet güzel olması sizin önemli midir?

Etkin dinleme ve okuma becerisini nasıl kazandırırsınız?

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte öğrencinin iletişim becerisine internetin olumlu ya da olumsuz etkileri nelerdir?

 

2019 Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavında İşinize Yarayabilecek Önemli Sorular listesi;

2019 Müdürlük ve Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları ve Cevapları (devam)

İlk ve Önemli Türk Kadın Meslekleri Nelerdir?

2019 Güncellenmiş EKYS Müdür ve Müdür Yardımcılığı İçin Genel Kültür Deneme Sınavı (21 Adet)

2019 Güncel Bilgiler Deneme Sınavı (Tamamı Özgün!)

2019 Güncel Bilgiler Maddeler Halinde

2019 Güncel Bilgiler Maddeler Halinde (devam)Ortalama 5.0 (4 Oy)

Yorumlar
Arda ARI
Arda ARI • 3 ay önce

Konya'da bugün itibariyle bana sorulan sorular şöyle;

1. 657 dmk kanununa göre mal bildirimi kaç yılda bir yapılır?
2. Memur olmak hangi haklardandır?

0
0
Merve Gümüş
Merve Gümüş • 3 ay önce

Ankara 2. Komisyonda girdim mülakata. Zarftan 2 soru çıkıyor.
1. Anayasa Mahkemesi üyelerinin görev süreleri kaç yıldır?
2. 10 TL arkasında kimin resmi vardır?

0
0
Serhat Akçay
Serhat Akçay • 3 ay önce

Bana iki soru soruldu.
1.Ispanyada kurulan islam devletinin adı?
2.milli eğitim bütçesi hangi bütçe türüne girer?

0
0
Yildiz uyar
Yildiz uyar • 3 ay önce

Bana da kontrol kanunu aşamalarını sordular bir de 2005 de piyasaya sürülen ytl ne zaman tedavülden kalktı dediler

0
0
Yorum Yaz

2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları

2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları
2019 Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları