2021 KPSS ÖABT Örnek Sorular ve Konu Dağılımları

2021 KPSS ÖABT Örnek Sorular ve Konu Dağılımları Nedir?

2021 KPSS ÖABT Örnek Sorular ve Konu Dağılımları

KPSS ÖABT Örnek Sorular ve Konu Dağılımları Nelerdir? 2021 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT): Test Konularının Dağılımı ve Yeni Eklenen Alanlara Ait Örnek Sorular. ÖSYM tarafından Şubat 2019 da açıklanan 2019 ÖABT Konuların Dağılımı, yeni eklenen branşlara ait soru örnekleri hepsi bu yazımızda. 2020 KPSS ÖABT Alan Bilgisi Testleri (ÖABT Branşları Soru Sayısı ve Konu Dağılımları, Yaklaşık Yüzdeleri)

KPSS ÖABT Örnek Sorular ve Konu Dağılımları

2021 KPSS ÖABT Örnek Sorular ve Cevapları görüntülemek için tıklayınız.
 

2021 KPSS ÖABT Alanlara (Branşlara) ait bilgileri görüntülemek için ilgili başlığa tıklayınız.

2021 KPSS AÖBT Alanlara ait Konu Dağılımları için tıklayınız.

2021 KPSS AÖBT Örnek Sorular (İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği)

2021 KPSS Örnek Sorular (Beden Eğitimi Öğretmenliği)

 

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında imzalanan protokol uyarınca Merkezimiz tarafından 2019 yılında Türkçe Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Matematik (Lise) Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Biyoloji Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Yabancı Dil (İngilizce) Öğretmenliği, Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT).

2020 ÖABT’de tüm alanlarda soru sayısının 50’den 75’e çıkarılması nedeniyle konu dağılımları, ilgili alanlardaki akademisyenlerden oluşturulan komisyonlar tarafından yeniden düzenlenmiştir.

İlk defa 2019 yılında uygulanacak olan İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında sınava girecek adayları bilgilendirmek amacıyla testlerde yer alacak sorulara ilişkin örnek sorular hazırlanmıştır.

2019 KPSS ÖABT Konuları Örnek Soruları

2019 KPSS ÖABT Konuları Örnek Soruları

2019 KPSS ÖABT Konuları Örnek Soruları

2019 KPSS ÖABT Konuları Örnek Soruları

2019 KPSS ÖABT Konuları Örnek Soruları


Yorum Yaz