2022 KPSS Kitap Önerileri

2022 KPSS Kitap Önerileri Nedir?

2022 KPSS Kitap Önerileri

KPSS 2022 Kitap Tavsiyeleri, KPSS ye hazırlananlar için konu anlatım ve soru bankası kitapları önerilerimiz şunlardır; 2022 KPSS sınavında hazırlananlar öncelikle şunu iyi bilmelidirler ki; KPSS Kaynak Kitapları her ne sebeple olursa olsun reklamlara aldanıp kitap almasınlar. Sonrasında vaktinizde, paranızda çöp olmasın istiyorsanız mutlaka uzun yıllardır bu konuda emek veren, tanınmış ve bu konuda kendini ispatlamış yayınlara yönelsinler. Peki bu yayınevleri ve kaynak kitaplar hangileridir? 2022 KPSS'ye hazırlanmak için hangi kitapları almamız gereklidir? İşte sorumuz cevabı bu yazımızda.

2022 KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür Kitap Önerileri

2022 KPSS Konu anlatım kitapları; yönünden tek bir yayından hazırlanmanız yetebilir, fakat soru bankası olarak ne kadar çok yayınevinin sorularını çözerseniz sizler için o kadar faydalı olur. Farklı soru tarzları görmüş ve bu konuda kendinize güveniniz gelmiş olur. Konu anlatımları olarak genelde içerik aynı olacağı için yayınevi pek fark etmez. Fakat soru bankası ve denemeleri seçerken 2022 KPSS Kaynak Önerileri güncel müfredata uygun, sadece kitap kapağı değil, içeriği de güncellenmiş ve bu konuda yıllardır yayın çıkaran kitapları tercih ediniz. 2022 KPSS Kitap Önerilerimiz şöyle:

2022 KPSS Tarih Konu Anlatım Kitap Önerileri

İsmail Adıgüzel - Tarihin Pusulası ve Ramazan Yetgin Tarih Videoları tam anlamıyla yeterli olacaktır.

2022 KPSS Tarih Soru Bankası Kitap Önerileri

Tarihin Pusulası, Benim Hocam Yayınları Tarih Soru Bankası, Yediiklim Tarih Soru Bankası (Yoruma dayalı, ÖSYM sorularına benzer), Yargı yayınları Tarih Soru Bankası ve Çıkmış Sorular, Pegem Tarih Ders Denemesi.

2022 KPSS Türkçe Konu Anlatım Kitap Önerileri

Benim hocam kanalından Türkçe videoları izlenebilir veya herhangi bir Türkçe KPSS konu anlatımlı kitaptan konulara bakabilirsiniz.

2022 KPSS Türkçe Soru Bankası Kitap Önerileri

Uzman Kariyer Deneme Değer Türkçe Soru bankası (Sınav sorularına yakın, ÖSYM sorularına çok benzer, zor sayılabilir soruları). Ayrıca Benim Hocam tamamı çözümlü soru bankası ile Data yayınları Türkçe soru bankasını tercih edebilirsiniz.

2022 KPSS Matematik Konu Anlatım Kitap Önerileri

Pegem, Yediiklim, Benim Hocam veya Yargı gibi yayınlar tercih edilebilir.

2022 KPSS Matematik Soru Bankası Kitap Önerileri

İnformal yayınları Matematik Kara Kutusu Çözümlü Soru Bankası ve Yediiklimin Keyifli Matematik (Mantıksl ve Akıl yürütme dahil) soru bankası alternatif olarak tercih edilebilir. (Sorular kolaydan zorda doğru sıralanmıştır)

2022 KPSS Vatandaşlık Konu Anlatım Kitap Önerileri

İnformal Yayınları Vatandaşlığın Beyaz Kutusu, Benim hocam konu anlatım kitabı gayet yeterli olur.

2022 KPSS Vatandaşlık Soru Bankası Kitap Önerileri

Beyaz Kalem Vatandaşlık Soru Bankası, Zor seviye sorular isteyenler için Pegem.

2022 KPSS Coğrafya Konu Anlatım Kitap Önerileri

Engin Eraydın Videoları, Yargı'nın Birebir Coğrafya Konu Anlatım Kitabı.

2022 KPSS Coğrafya Soru Bankası Kitap Önerileri

Pegem Coğrafya Soru Bankası Önerileri, Yargı Coğrafya Soru Bankası, Beyaz Kalem Coğrafya Soru Bankası fazlasıyla yeterli olacaktır.

2022 KPSS Eğitim Bilimleri Kitap Önerileri

2022 KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatım ve Soru Bankası Kitap Önerileri: Öncelikle Eğitim Bilimlerinde Pegem soru bankalarını kesinlikle tercih etmenizi öneririm. Bunun yanında Benim Hocam ve Yediiklim soru bankaları alternatif olabilir. Konu anlatım kitaplarına çok fazla zaman harcamayınız. Eğitim Bilimlerinde öncelikle özet şeklinde konuları çalışıp, bol bol soru çözmek gereklidir. İnformal Yayınlarının Eğitim Bilimlerinin Kara Kutusu kitabında yer alan soruları da sınava girmeden mutlaka çözün. (ÖSYM'nin sorduğu sorular ve çözümleri yer alıyor)

2022 KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Kitapları ile alakalı son olarak; mutlaka büyük yayınlara ait yapılan Türkiye Geneli deneme sınavlarına katılın. (Pegem, Yargı, Uzman Kariyer, Benim Hocam, Yediiklim, Beyaz Kalem) 2022 KPSS Kitap Önerilerimiz güncel olarak sunulmuştur.

2022 KPSS Eğitim Bilimleri Kitap Önerileri


Yorum Yaz