Altın Madalya Alan Sporcular Test

Altın Madalya Alan Sporcular Test

Altın Madalya Alan Sporcular Test - çöz

Altın Madalya Alan Sporcular Test soruları cevapları
Altın Madalya Alan Sporcular Test

Altın Madalya Alan Sporcular TestSoru 1


1936 Olimpiyatlarına giderken Atatürk tarafından bir ev armağan edilerek çaresiz anlamına gelen Naçar soyadı verilen, ülkemize olimpiyatlarda ilk altın madalyayı getiren güreşçimiz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 2


Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) tarafından ilk kez 17 yaşında bir güreşçinin Dünya Şampiyonası'nda Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olduğunu açıklamasıyla "Asrın Güreşçisi" ünvanı verdiği sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3


Kariyeri boyunca yedi Dünya Şampiyonluğu, üç Olimpiyat madalyası, altı Avrupa Şampiyonu olan ve vücut ağırlığının üç katını kaldırarak bütün otoriterler tarafından tüm zamanların en iyi haltercisi olarak gösterilen "Cep Herkülü" lakabıyla tanıdığımız sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4


Geliştirdiği 42 özel vuruş tekniğiyle "Bay Sihir" olarak tanınan, Türkiye'de bilardonun federasyon haline gelmesini sağlayan sporcumuz kimdir?

Soru 5


Avrupa Altın Ayakkabı Ödülünü alan tek futbolcumuz olan, aynı zamanda Türk futbol tarihinin 335 gol ile gelmiş geçmiş en golcü futbolcusu olarak tanıdığımız isim aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6


2019 yılında düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında altın madalya kazanan, Türk güreş tarihinde Avrupa şampiyonalarında en fazla altın madalya (9 kez) alan sporcu unvanını elde elden güreşçimiz kimdir?

Soru 7


‘Bitmeyen güreşin, devam eden efsanesi’ olarak anılan, Sarayiçi Er Meydanı’nda, Kırkpınar’ın efsane isimleri Kel Aliço, Kurt Dereli, Adalı Halillerin yanında yaşarken heykeli bulunan 2 ebedi altın kemerli, 9 yıl başpehlivanlık birincisi olan efsane güreçimiz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 8


Boğazın boğası lakabıyla tanınan, oynadığı 35 maçın 31 ini kazanarak, 9 kez Dünya Şampiyonluğunu elde etmiş Milli Boksörümüz kimdir?

Soru 9


FIFA Dünya Kupası finallerinde maç yönetmiş ilk Türk hakem aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 10


 Avrupa da en iyi genç basketbolcu ünvanını kazanan, ABD Profesyonel Basketbol Ligi’nde (NBA) oynayan ilk Türk basketbolcusu olarak tarihe geçen sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?

Paylaş

Altın Madalya Alan Sporcular Test sorularını online çözebilirsiniz.

Testin Enleri

ofarukk_
Doğru: 10
100 Puan
dilek yıkıl
Doğru: 10
100 Puan
tuğba kandi
Doğru: 10
100 Puan
david özayd
Doğru: 10
100 Puan
iskil-(fazl
Doğru: 10
100 Puan