Soru

Aruz vezniyle başladığı şiirde asıl başarıyı heceyle yazdığı şiirlerle yakalamıştır. Şiirlerinde günlük hayatın çeşitli görünümlerini sade bir dille işlemiştir. Çıkarmış olduğu Akbaba dergisindeki mizah yazılarıyla tanınmıştır. Şiirden başka, roman, tiyatro, fıkra, anı ve gezi türünde eser vermiştir. "Aşıklar Yolu, Yanardağ, Bir Rüzgar Esti" sanatçının bazı eserlerindendir.

Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

A) Ziya Osman Saba

B) Ahmet Muhip Dıranas

C) Ahmet Hamdi Tanpınar

D) Yusuf Ziya Ortaç

E) Enis Behiç Koryürek


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: Aruz vezniyle başladığı şiirde asıl başarıyı heceyle yazdığı şiirlerle yakalamıştır. Şiirlerinde günlük hayatın çeşitli görünümlerini sade bir dille işlemiştir. Çıkarmış olduğu Akbaba dergisindeki mizah yazılarıyla tanınmıştır. Şiirden başka, roman, tiyatro, fıkra, anı ve gezi türünde eser vermiştir. "Aşıklar Yolu, Yanardağ, Bir Rüzgar Esti" sanatçının bazı eserlerindendir. Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

Aruz vezniyle başladığı şiirde asıl başarıyı heceyle yazdığı şiirlerle yakalamıştır. Şiirlerinde günlük hayatın çeşitli görünümlerini sade bir dille işlemiştir. Çıkarmış olduğu Akbaba dergisindeki mizah yazılarıyla tanınmıştır. Şiirden başka, roman, tiyatro, fıkra, anı ve gezi türünde eser vermiştir. "Aşıklar Yolu, Yanardağ, Bir Rüzgar Esti" sanatçının bazı eserlerindendir. Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir? Aruz vezniyle başladığı şiirde asıl başarıyı heceyle yazdığı şiirlerle yakalamıştır. Şiirlerinde günlük hayatın çeşitli görünümlerini sade bir dille işlemiştir. Çıkarmış olduğu Akbaba dergisindeki mizah yazılarıyla tanınmıştır. Şiirden başka, roman, tiyatro, fıkra, anı ve gezi türünde eser vermiştir. "Aşıklar Yolu, Yanardağ, Bir Rüzgar Esti" sanatçının bazı eserlerindendir. Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?