Soru

Aruza Veda adlı şiiriyle aruzu bırakıp heceyi kullanmaya başlamıştır. Aşk, ölüm gibi bireysel konuları ele aldığı şiirlerinde daha başarılıdır. Konuşulan Türkçeyi başarıyla kullandığı şiirlerine melankolik bir hava hakimdir. Tiyatro, roman ve anı türünde de yapıtlar vermiştir. "Bir Dolaptır Dönüyor, Hayalet, ilk Şair" bunlardan bazılarıdır.

Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

A) Enis Behiç Koryürek

B) Cahit Külebi

C) Ahmet Kutsi Tecer

D) Yusuf Ziya Ortaç

E) Halit Fahri Ozansoy


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: Aruza Veda adlı şiiriyle aruzu bırakıp heceyi kullanmaya başlamıştır. Aşk, ölüm gibi bireysel konuları ele aldığı şiirlerinde daha başarılıdır. Konuşulan Türkçeyi başarıyla kullandığı şiirlerine melankolik bir hava hakimdir. Tiyatro, roman ve anı türünde de yapıtlar vermiştir. "Bir Dolaptır Dönüyor, Hayalet, ilk Şair" bunlardan bazılarıdır. Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

Aruza Veda adlı şiiriyle aruzu bırakıp heceyi kullanmaya başlamıştır. Aşk, ölüm gibi bireysel konuları ele aldığı şiirlerinde daha başarılıdır. Konuşulan Türkçeyi başarıyla kullandığı şiirlerine melankolik bir hava hakimdir. Tiyatro, roman ve anı türünde de yapıtlar vermiştir. "Bir Dolaptır Dönüyor, Hayalet, ilk Şair" bunlardan bazılarıdır. Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir? Aruza Veda adlı şiiriyle aruzu bırakıp heceyi kullanmaya başlamıştır. Aşk, ölüm gibi bireysel konuları ele aldığı şiirlerinde daha başarılıdır. Konuşulan Türkçeyi başarıyla kullandığı şiirlerine melankolik bir hava hakimdir. Tiyatro, roman ve anı türünde de yapıtlar vermiştir. "Bir Dolaptır Dönüyor, Hayalet, ilk Şair" bunlardan bazılarıdır. Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?