Soru

Beş Hececiler arasında şiirde ahenge önem veren bir sanatçıdır. Konuşma dilini kullandığı şiirlerinde daha çok bireysel konuları işlemiştir. Bazı şiirlerinde halk şiiri nazım şekillerinden yararlanmıştır. Makale, roman ve fıkra gibi değişik türlerde eserler vermiştir. "Peri Kızı ile Çoban Hikayesi, O Beyaz Bir Kuştu, Düğün Gecesi" eserlerinden bazılarıdır.

Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

A) Ahmet Muhip Dıranas

B) Cevdet Kudret Solok

C) Orhan Seyfi Orhon

D) Vasfi Mahir Kocatürk

E) Kenan Hulusi Koray


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: Beş Hececiler arasında şiirde ahenge önem veren bir sanatçıdır. Konuşma dilini kullandığı şiirlerinde daha çok bireysel konuları işlemiştir. Bazı şiirlerinde halk şiiri nazım şekillerinden yararlanmıştır. Makale, roman ve fıkra gibi değişik türlerde eserler vermiştir. "Peri Kızı ile Çoban Hikayesi, O Beyaz Bir Kuştu, Düğün Gecesi" eserlerinden bazılarıdır. Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

Beş Hececiler arasında şiirde ahenge önem veren bir sanatçıdır. Konuşma dilini kullandığı şiirlerinde daha çok bireysel konuları işlemiştir. Bazı şiirlerinde halk şiiri nazım şekillerinden yararlanmıştır. Makale, roman ve fıkra gibi değişik türlerde eserler vermiştir. "Peri Kızı ile Çoban Hikayesi, O Beyaz Bir Kuştu, Düğün Gecesi" eserlerinden bazılarıdır. Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir? Beş Hececiler arasında şiirde ahenge önem veren bir sanatçıdır. Konuşma dilini kullandığı şiirlerinde daha çok bireysel konuları işlemiştir. Bazı şiirlerinde halk şiiri nazım şekillerinden yararlanmıştır. Makale, roman ve fıkra gibi değişik türlerde eserler vermiştir. "Peri Kızı ile Çoban Hikayesi, O Beyaz Bir Kuştu, Düğün Gecesi" eserlerinden bazılarıdır. Bu parçada sözü edilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?