Soru

Bir evin bahçesine çeşitli çiçeklerden oluşan süsleme yapılacaktır. Bu süsleme için şekildeki gibi merkezden itibaren 3’er metrelik aralıklarla beş adet çember şeklinde sınır çiziliyor. Bu süslemenin gece de görünür olması için ışıklandırma yapmak isteniyor ve çember şeklindeki sınırların tam üzerine yerleştirilecek ve aralarındaki mesafe 3 metreden fazla olacak şekilde eşit aralıklarla lambalar takılmasına karar veriliyor.

2021 LGS 8. Sınıf Matematik Deneme Soru 15

Buna göre bu işlem için en çok kaç lambaya ihtiyaç vardır? ( pi’yi 3 alınız.)

Online Soru: Bir evin bahçesine çeşitli çiçeklerden oluşan süsleme yapılacaktır. Bu süsleme için şekildeki gibi merkezden itibaren 3’er metrelik aralıklarla beş adet çember şeklinde sınır çiziliyor. Bu süslemenin gece de görünür olması için ışıklandırma yapmak isteniyor ve çember şeklindeki sınırların tam üzerine yerleştirilecek ve aralarındaki mesafe 3 metreden fazla olacak şekilde eşit aralıklarla lambalar takılmasına karar veriliyor. Buna göre bu işlem için en çok kaç lambaya ihtiyaç vardır? ( pi’yi 3 alınız.)

Bir evin bahçesine çeşitli çiçeklerden oluşan süsleme yapılacaktır. Bu süsleme için şekildeki gibi merkezden itibaren 3’er metrelik aralıklarla beş adet çember şeklinde sınır çiziliyor. Bu süslemenin gece de görünür olması için ışıklandırma yapmak isteniyor ve çember şeklindeki sınırların tam üzerine yerleştirilecek ve aralarındaki mesafe 3 metreden fazla olacak şekilde eşit aralıklarla lambalar takılmasına karar veriliyor. Buna göre bu işlem için en çok kaç lambaya ihtiyaç vardır? ( pi’yi 3 alınız.) Bir evin bahçesine çeşitli çiçeklerden oluşan süsleme yapılacaktır. Bu süsleme için şekildeki gibi merkezden itibaren 3’er metrelik aralıklarla beş adet çember şeklinde sınır çiziliyor. Bu süslemenin gece de görünür olması için ışıklandırma yapmak isteniyor ve çember şeklindeki sınırların tam üzerine yerleştirilecek ve aralarındaki mesafe 3 metreden fazla olacak şekilde eşit aralıklarla lambalar takılmasına karar veriliyor. Buna göre bu işlem için en çok kaç lambaya ihtiyaç vardır? ( pi’yi 3 alınız.)