Soru

Bir inşaat firması, projesi için haftada 3 gün kullanmak üzere bir araca ihtiyaç duymaktadır. Bu aracın maliyetine ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmiştir:

2021 LGS 8. Sınıf Matematik Deneme Soru 1

Bu firma 52 hafta sürecek olan çalışma için aracı en hesaplı yoldan temin etmek istiyor. Araç kullanılacağı çevre şartlarından dolayı her geçen ay zarar görecek ve altıncı aydan sonra fiyatı yarı yarıya düşecektir. Firma tüm bunları düşünerek aşağıdaki seçenekler üzerinde duruyor:

I. seçenek: Aracı kirala

II. seçenek: Aracı satın al

III. seçenek: Aracı 26 haftalığına kirala, sonra aracı tablodaki fiyattan satın al, proje bitince aldığın fiyatın yarısına sat

IV. seçenek: Aracı satın al, 13 hafta kullan, 19 000 ₺ ye sat, kalan 39 haftalığına kirala

Buna göre firmanın hangi seçeneği tercih etmesi en hesaplı olur?

Online Soru: Bir inşaat firması, projesi için haftada 3 gün kullanmak üzere bir araca ihtiyaç duymaktadır. Bu aracın maliyetine ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmiştir: Bu firma 52 hafta sürecek olan çalışma için aracı en hesaplı yoldan temin etmek istiyor. Araç kullanılacağı çevre şartlarından dolayı her geçen ay zarar görecek ve altıncı aydan sonra fiyatı yarı yarıya düşecektir. Firma tüm bunları düşünerek aşağıdaki seçenekler üzerinde duruyor: I. seçenek: Aracı kirala II. seçenek: Aracı satın al III. seçenek: Aracı 26 haftalığına kirala, sonra aracı tablodaki fiyattan satın al, proje bitince aldığın fiyatın yarısına sat IV. seçenek: Aracı satın al, 13 hafta kullan, 19 000 ₺ ye sat, kalan 39 haftalığına kirala Buna göre firmanın hangi seçeneği tercih etmesi en hesaplı olur?

Bir inşaat firması, projesi için haftada 3 gün kullanmak üzere bir araca ihtiyaç duymaktadır. Bu aracın maliyetine ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmiştir: Bu firma 52 hafta sürecek olan çalışma için aracı en hesaplı yoldan temin etmek istiyor. Araç kullanılacağı çevre şartlarından dolayı her geçen ay zarar görecek ve altıncı aydan sonra fiyatı yarı yarıya düşecektir. Firma tüm bunları düşünerek aşağıdaki seçenekler üzerinde duruyor: I. seçenek: Aracı kirala II. seçenek: Aracı satın al III. seçenek: Aracı 26 haftalığına kirala, sonra aracı tablodaki fiyattan satın al, proje bitince aldığın fiyatın yarısına sat IV. seçenek: Aracı satın al, 13 hafta kullan, 19 000 ₺ ye sat, kalan 39 haftalığına kirala Buna göre firmanın hangi seçeneği tercih etmesi en hesaplı olur? Bir inşaat firması, projesi için haftada 3 gün kullanmak üzere bir araca ihtiyaç duymaktadır. Bu aracın maliyetine ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmiştir: Bu firma 52 hafta sürecek olan çalışma için aracı en hesaplı yoldan temin etmek istiyor. Araç kullanılacağı çevre şartlarından dolayı her geçen ay zarar görecek ve altıncı aydan sonra fiyatı yarı yarıya düşecektir. Firma tüm bunları düşünerek aşağıdaki seçenekler üzerinde duruyor: I. seçenek: Aracı kirala II. seçenek: Aracı satın al III. seçenek: Aracı 26 haftalığına kirala, sonra aracı tablodaki fiyattan satın al, proje bitince aldığın fiyatın yarısına sat IV. seçenek: Aracı satın al, 13 hafta kullan, 19 000 ₺ ye sat, kalan 39 haftalığına kirala Buna göre firmanın hangi seçeneği tercih etmesi en hesaplı olur?