Soru

Bir yolcu 21 Haziran günü Avustralya’dan Hindistan’a uçakla 11 saatte varmıştır.

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Soruları 9

Buna göre,

I. Yolcu her iki ülkede aynı mevsimin yaşandığını görür.

II. Günün aynı saatinde Güneş ışınları Hindistan’a daha eğik açı ile gelir.

III. Yolcu Hindistan’a vardığında Avusturalya’da yaşanan durumun aksine gündüz süresinin gece süresinden daha uzun olduğunu fark eder.

ifadelerinden hangileri doğrudur?

A) Yalnız II

B) Yalnız III

C) I ve II

D) I ve III

E)


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: Bir yolcu 21 Haziran günü Avustralya’dan Hindistan’a uçakla 11 saatte varmıştır. Buna göre, I. Yolcu her iki ülkede aynı mevsimin yaşandığını görür. II. Günün aynı saatinde Güneş ışınları Hindistan’a daha eğik açı ile gelir. III. Yolcu Hindistan’a vardığında Avusturalya’da yaşanan durumun aksine gündüz süresinin gece süresinden daha uzun olduğunu fark eder. ifadelerinden hangileri doğrudur?

Bir yolcu 21 Haziran günü Avustralya’dan Hindistan’a uçakla 11 saatte varmıştır. Buna göre, I. Yolcu her iki ülkede aynı mevsimin yaşandığını görür. II. Günün aynı saatinde Güneş ışınları Hindistan’a daha eğik açı ile gelir. III. Yolcu Hindistan’a vardığında Avusturalya’da yaşanan durumun aksine gündüz süresinin gece süresinden daha uzun olduğunu fark eder. ifadelerinden hangileri doğrudur? Bir yolcu 21 Haziran günü Avustralya’dan Hindistan’a uçakla 11 saatte varmıştır. Buna göre, I. Yolcu her iki ülkede aynı mevsimin yaşandığını görür. II. Günün aynı saatinde Güneş ışınları Hindistan’a daha eğik açı ile gelir. III. Yolcu Hindistan’a vardığında Avusturalya’da yaşanan durumun aksine gündüz süresinin gece süresinden daha uzun olduğunu fark eder. ifadelerinden hangileri doğrudur?