Soru

Cumhuriyet Dönemi şairlerinden olan sanatçı, çeşitli illerde edebiyat öğretmenliği yapmıştır. Şiire aruzla başlayan sanatçı, Milli edebiyat akımının etkisiyle heceye geçmiştir. Hece ölçüsüyle, milli duygulara seslenen şiirler yazmıştır. "Çakıl Taşları, Bir Yudum Daha" adlı şiir kitapları vardır. Şiirin yanında "İşleyen Yara" isminde bir de romanı vardır. Bunun yanında inceleme - araştırma türünde eserler vermiştir.

Bu parçada hakkında bilgi verilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

A) Ahmet Kutsi Tecer

B) Necmettin Halil Onan

C) Fuat Köprülü

D) Ahmet Hamdi Tanpınar

E) Yaşar Nabi Nayır


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: Cumhuriyet Dönemi şairlerinden olan sanatçı, çeşitli illerde edebiyat öğretmenliği yapmıştır. Şiire aruzla başlayan sanatçı, Milli edebiyat akımının etkisiyle heceye geçmiştir. Hece ölçüsüyle, milli duygulara seslenen şiirler yazmıştır. "Çakıl Taşları, Bir Yudum Daha" adlı şiir kitapları vardır. Şiirin yanında "İşleyen Yara" isminde bir de romanı vardır. Bunun yanında inceleme - araştırma türünde eserler vermiştir. Bu parçada hakkında bilgi verilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

Cumhuriyet Dönemi şairlerinden olan sanatçı, çeşitli illerde edebiyat öğretmenliği yapmıştır. Şiire aruzla başlayan sanatçı, Milli edebiyat akımının etkisiyle heceye geçmiştir. Hece ölçüsüyle, milli duygulara seslenen şiirler yazmıştır. "Çakıl Taşları, Bir Yudum Daha" adlı şiir kitapları vardır. Şiirin yanında "İşleyen Yara" isminde bir de romanı vardır. Bunun yanında inceleme - araştırma türünde eserler vermiştir. Bu parçada hakkında bilgi verilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir? Cumhuriyet Dönemi şairlerinden olan sanatçı, çeşitli illerde edebiyat öğretmenliği yapmıştır. Şiire aruzla başlayan sanatçı, Milli edebiyat akımının etkisiyle heceye geçmiştir. Hece ölçüsüyle, milli duygulara seslenen şiirler yazmıştır. "Çakıl Taşları, Bir Yudum Daha" adlı şiir kitapları vardır. Şiirin yanında "İşleyen Yara" isminde bir de romanı vardır. Bunun yanında inceleme - araştırma türünde eserler vermiştir. Bu parçada hakkında bilgi verilen sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?