Soru

Dünya 21 Mart tarihindeki konumundayken deniz seviyesinde olan üç noktanın Dünya üzerindeki yeri şekildeki gibi işaretlenmiştir.

8. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Soruları 3

Buna göre A, B ve C şehirleri için,

I. Her üç noktada gece ve gündüz süreleri eşittir.

II. Güneş ışınları, öğle vaktinde üç noktaya da dik açıyla gelir.

III. A ve C noktaları için öğle vaktinde birim yüzeye düşen enerji miktarları eşittir.

ifadelerinden hangileri doğrudur?

A) Yalnız I

B) Yalnız II

C) I ve II

D) I ve III

E)


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: Dünya 21 Mart tarihindeki konumundayken deniz seviyesinde olan üç noktanın Dünya üzerindeki yeri şekildeki gibi işaretlenmiştir. Buna göre A, B ve C şehirleri için, I. Her üç noktada gece ve gündüz süreleri eşittir. II. Güneş ışınları, öğle vaktinde üç noktaya da dik açıyla gelir. III. A ve C noktaları için öğle vaktinde birim yüzeye düşen enerji miktarları eşittir. ifadelerinden hangileri doğrudur?

Dünya 21 Mart tarihindeki konumundayken deniz seviyesinde olan üç noktanın Dünya üzerindeki yeri şekildeki gibi işaretlenmiştir. Buna göre A, B ve C şehirleri için, I. Her üç noktada gece ve gündüz süreleri eşittir. II. Güneş ışınları, öğle vaktinde üç noktaya da dik açıyla gelir. III. A ve C noktaları için öğle vaktinde birim yüzeye düşen enerji miktarları eşittir. ifadelerinden hangileri doğrudur? Dünya 21 Mart tarihindeki konumundayken deniz seviyesinde olan üç noktanın Dünya üzerindeki yeri şekildeki gibi işaretlenmiştir. Buna göre A, B ve C şehirleri için, I. Her üç noktada gece ve gündüz süreleri eşittir. II. Güneş ışınları, öğle vaktinde üç noktaya da dik açıyla gelir. III. A ve C noktaları için öğle vaktinde birim yüzeye düşen enerji miktarları eşittir. ifadelerinden hangileri doğrudur?