Soru

Eylül eline alıp oynadığı esnek bir balon içindeki gaz basıncını artırmak istiyor. Fen bilimleri dersinde gaz basıncı konusunda öğrendiği bilgileri hatırlayarak bazı işlemler yapıyor.

LGS 8.Sınıf Fen Deneme Sınavı

Buna göre Eylül:

I. Balona bir miktar hava üflemek

II. Balonla bulunduğu konumdan daha alçak bir yere gitmek

III. Balonla bulunduğu yerden daha yüksek bir yere gitmek

yukarıdaki işlemlerden hangisi yada hangilerini yapabilir?

A) Yalnız I

B) I ve II

C) Yalnız II

D) I, II ve III

E)


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: Eylül eline alıp oynadığı esnek bir balon içindeki gaz basıncını artırmak istiyor. Fen bilimleri dersinde gaz basıncı konusunda öğrendiği bilgileri hatırlayarak bazı işlemler yapıyor. Buna göre Eylül: I. Balona bir miktar hava üflemek II. Balonla bulunduğu konumdan daha alçak bir yere gitmek III. Balonla bulunduğu yerden daha yüksek bir yere gitmek yukarıdaki işlemlerden hangisi yada hangilerini yapabilir?

Eylül eline alıp oynadığı esnek bir balon içindeki gaz basıncını artırmak istiyor. Fen bilimleri dersinde gaz basıncı konusunda öğrendiği bilgileri hatırlayarak bazı işlemler yapıyor. Buna göre Eylül: I. Balona bir miktar hava üflemek II. Balonla bulunduğu konumdan daha alçak bir yere gitmek III. Balonla bulunduğu yerden daha yüksek bir yere gitmek yukarıdaki işlemlerden hangisi yada hangilerini yapabilir? Eylül eline alıp oynadığı esnek bir balon içindeki gaz basıncını artırmak istiyor. Fen bilimleri dersinde gaz basıncı konusunda öğrendiği bilgileri hatırlayarak bazı işlemler yapıyor. Buna göre Eylül: I. Balona bir miktar hava üflemek II. Balonla bulunduğu konumdan daha alçak bir yere gitmek III. Balonla bulunduğu yerden daha yüksek bir yere gitmek yukarıdaki işlemlerden hangisi yada hangilerini yapabilir?