Soru

Farklı üç baskı makinesinden A makinesi bir dergiy 4√2 saniyede, B makinesi 6√2 saniyede ve C makinesi ise 12√2 saniyede basıyor. Aynı anda baskı yapmaya başladıktan √32 dakika sonra C makinesi baskı işlemini tamamlıyor. C’nin baskı işleminin tamamlamasından √50 dakika sonra A ve B makineleri de baskı işlemlerini tamamlıyor.

Buna göre A,B ve C makinelerinin bastığı toplam dergi sayısı kaçtır?

Online Soru: Farklı üç baskı makinesinden A makinesi bir dergiy 4√2 saniyede, B makinesi 6√2 saniyede ve C makinesi ise 12√2 saniyede basıyor. Aynı anda baskı yapmaya başladıktan √32 dakika sonra C makinesi baskı işlemini tamamlıyor. C’nin baskı işleminin tamamlamasından √50 dakika sonra A ve B makineleri de baskı işlemlerini tamamlıyor. Buna göre A,B ve C makinelerinin bastığı toplam dergi sayısı kaçtır?

Farklı üç baskı makinesinden A makinesi bir dergiy 4√2 saniyede, B makinesi 6√2 saniyede ve C makinesi ise 12√2 saniyede basıyor. Aynı anda baskı yapmaya başladıktan √32 dakika sonra C makinesi baskı işlemini tamamlıyor. C’nin baskı işleminin tamamlamasından √50 dakika sonra A ve B makineleri de baskı işlemlerini tamamlıyor. Buna göre A,B ve C makinelerinin bastığı toplam dergi sayısı kaçtır? Farklı üç baskı makinesinden A makinesi bir dergiy 4√2 saniyede, B makinesi 6√2 saniyede ve C makinesi ise 12√2 saniyede basıyor. Aynı anda baskı yapmaya başladıktan √32 dakika sonra C makinesi baskı işlemini tamamlıyor. C’nin baskı işleminin tamamlamasından √50 dakika sonra A ve B makineleri de baskı işlemlerini tamamlıyor. Buna göre A,B ve C makinelerinin bastığı toplam dergi sayısı kaçtır?