Soru

Hakimiyet-i Milliye ve Yeni Gün gazetelerinde yazılar yazdı. ilk şiirleri 1919'da Büyük Mecmua'da yayınlandı. Kurtuluş Savaşı sırasındaki şiirleriyle dikkat çekti. Şiirlerini hece ölçüsüyle yazan şair, ilk şiirlerinde vatan sevgisi, Milli Mücadele; sonraki şiirlerinde aşk, gurbet, yalnızlık gibi konuları işledi. Şiirleri ölümünden sonra bir kitapta toplandı. Atatürk ve İsmet İnönü'nün çeşitli gezilerine de katılan şair, "Bingöl Çobanlarına" adlı şiiriyle ünlendi.

Bu parçada sözü edilen şair aşağıdakilerden hangisidir?

A) Kemalettin Kamu

B) Faruk Nafiz Çamlıbel

C) Orhan Seyfi Orhan

D) Yusuf Ziya Ortaç

E) Ahmet Kutsi Tecer


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: Hakimiyet-i Milliye ve Yeni Gün gazetelerinde yazılar yazdı. ilk şiirleri 1919'da Büyük Mecmua'da yayınlandı. Kurtuluş Savaşı sırasındaki şiirleriyle dikkat çekti. Şiirlerini hece ölçüsüyle yazan şair, ilk şiirlerinde vatan sevgisi, Milli Mücadele; sonraki şiirlerinde aşk, gurbet, yalnızlık gibi konuları işledi. Şiirleri ölümünden sonra bir kitapta toplandı. Atatürk ve İsmet İnönü'nün çeşitli gezilerine de katılan şair, "Bingöl Çobanlarına" adlı şiiriyle ünlendi. Bu parçada sözü edilen şair aşağıdakilerden hangisidir?

Hakimiyet-i Milliye ve Yeni Gün gazetelerinde yazılar yazdı. ilk şiirleri 1919'da Büyük Mecmua'da yayınlandı. Kurtuluş Savaşı sırasındaki şiirleriyle dikkat çekti. Şiirlerini hece ölçüsüyle yazan şair, ilk şiirlerinde vatan sevgisi, Milli Mücadele; sonraki şiirlerinde aşk, gurbet, yalnızlık gibi konuları işledi. Şiirleri ölümünden sonra bir kitapta toplandı. Atatürk ve İsmet İnönü'nün çeşitli gezilerine de katılan şair, "Bingöl Çobanlarına" adlı şiiriyle ünlendi. Bu parçada sözü edilen şair aşağıdakilerden hangisidir? Hakimiyet-i Milliye ve Yeni Gün gazetelerinde yazılar yazdı. ilk şiirleri 1919'da Büyük Mecmua'da yayınlandı. Kurtuluş Savaşı sırasındaki şiirleriyle dikkat çekti. Şiirlerini hece ölçüsüyle yazan şair, ilk şiirlerinde vatan sevgisi, Milli Mücadele; sonraki şiirlerinde aşk, gurbet, yalnızlık gibi konuları işledi. Şiirleri ölümünden sonra bir kitapta toplandı. Atatürk ve İsmet İnönü'nün çeşitli gezilerine de katılan şair, "Bingöl Çobanlarına" adlı şiiriyle ünlendi. Bu parçada sözü edilen şair aşağıdakilerden hangisidir?