LGS Kitap Önerileri  (Soru Bankası) 2022

LGS Kitap Önerileri  (Soru Bankası) 2022 Nedir?

LGS Kitap Önerileri  (Soru Bankası) 2022

LGS Kitap önerileri yeni çıkan kitaplardan ve geçen sene LGS sınavına hazırlanan öğrencilerden derlediğiniz size faydalı olabileceğine sonsuz inandığımız LGS kitaplarıdır.

LGS Kitap Önerileri Güncel 2022

LGS kitap önerilerimiz ayrıca bu noktada herkesçe kabul görmüş en çok satılan ve öğretmenlerin önerebileceği Milli Eğitim Bakanlığı sınav formatına uygun, 2022 yılı güncellenmiş ve kazanım odaklı 8. Sınıf düzeyinde LGS kitaplarıdır.

Okyanus Yayınları

Basitten karmaşığa doğru konuların akışı mevcut. Konulara sıfırdan başlamak için ideal bir kitap. 2022 yılında LGS kitapları tamamen revize edildi. Okyanus Master Matematik ve Fen bilimlerinde soru kalitesi oldukça Milli Eğitim Bakanlığının sorularına benzer. Okyanus Master paragraf soru bankasıda ayrıca almanız gereken kitaplardan bir tanesi.

Çalışkan Yayınları

Yok böyle matematik soru bankası kitabı, yeni nesil soruların yer aldığı LGS Matematik anlamında oldukça başarılı bir kitap. Tüm soruları video çözümlü. Sayısal mantık ve muhakeme, analitik ve eleştirel düşünme sorularının bol bol yer aldığı bir kitap. Öğrenciler tarafından oldukça önerilen Matematik kitaplarının başında geliyor. İmkanınız varsa bu soru bankasını edinip, kitap içerisinde yer alan soruları mutlaka atlamadan çözün.

Bilfen Yayınları

Konu anlatım kitapları oldukça başarılı. Bilfen yayınlarının Türkiye Geneli denemelerine muhakkak katılmaya çalışın. (40 - 50 bin öğrenci katılımı sağlanıyor - Bu sayede seviyenizi daha rahat görme imkanına sahip olabilirsiniz.)

Tonguç Yayınları

Sorularının kolay olduğu söyleniyor. Hız kazanmak için soru bankası kitapları alınabilir. Youtube'da yayınlanan konu anlatımları oldukça güzel. Tak-tik li soru bankası serisini edinip video çözümlerini internette izlemeniz mümkün.

Tudem Yayınları

Yeni öğretim programına uygun çıkan kitapları, kazanım odaklı ve lgs sınavına uygun.

Arı Yayınları

Ölçen arı soru bankası setlerini edinip sorularını çözün. Yeni nesil soruların yer aldığı kitap kazanım odaklı ve okula yardımcı. Soru bankalarında yer alan sorular, kolaydan zora doğru sıralanmış. Güçlendiren testlerde yer alan sorular LGS sınav formatına uygun nitelikte.

Hız Yayınları

LGS anlamında konuyu iyi anlatan, sade ve akıcı kitapları ile biliniyor. Hız Yayınların özellikle Fen Bilimleri anlamında oldukça başarılı.

Nartest Yayınları

Üç seviye kitapları mevcut. Bilgi kavrama, uygulama, analiz sentez olarak üç ayrı kitap olarak satılmakta. Zor seviye soruları çözmek isteyenler için Analiz Sentez soru bankaları oldukça başarılı. Ayrıca zor soru çözmek isteyenler için Süper Zeka soru bankası ideal bir kitap.

2022 LGS Kitap Önerileri

Önerdiğimiz Diğer LGS kitapları ise şunlar;

1. LGS Editör yayınlarının VIP Fen Bilimleri soru bankası, Matematik yeni tarz sorular adlı soru bankası.

2. Karekök Yayınları (Paragraf soru bankası)

3. Nitelik yayınları Yeni Nesil Süper 8. Sınıf Matematik Soru bankası

4. Sınav yayınlarının 24 adımda özel konu anlatımlı hazırladığı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru bankası

 

LGS Deneme Önerileri Nelerdir?

LGS Çıkmış Sorular (Kitapçık Şeklinde)

LGS Testleri (Türkçe, Matematik, Din Kültürü, Fen Bilimleri ve İngilizce)


Yorum Yaz