Soru

Nemliliğin az olduğu yerlerde geceleri yer ışıması ile enerji kaybı çok olduğundan hava ayaz olur. Deniz etkisine açık olan ya da yakın çevresinde göl bulunan merkezlerde havanın ayaz olduğu gün sayısı daha azdır.

Buna göre doğal koşullar göz önüne alınırsa, aşağıdaki yörelerden hangisinde yıl içinde havanın ayaz olduğu gün sayısının daha fazla olması beklenir?

A) Bursa

B) Isparta

C) Van

D) Ardahan

E) Manisa


Doğru Cevap: Görüntülemek için tıklayınız.


Online Soru: Nemliliğin az olduğu yerlerde geceleri yer ışıması ile enerji kaybı çok olduğundan hava ayaz olur. Deniz etkisine açık olan ya da yakın çevresinde göl bulunan merkezlerde havanın ayaz olduğu gün sayısı daha azdır. Buna göre doğal koşullar göz önüne alınırsa, aşağıdaki yörelerden hangisinde yıl içinde havanın ayaz olduğu gün sayısının daha fazla olması beklenir?

Nemliliğin az olduğu yerlerde geceleri yer ışıması ile enerji kaybı çok olduğundan hava ayaz olur. Deniz etkisine açık olan ya da yakın çevresinde göl bulunan merkezlerde havanın ayaz olduğu gün sayısı daha azdır. Buna göre doğal koşullar göz önüne alınırsa, aşağıdaki yörelerden hangisinde yıl içinde havanın ayaz olduğu gün sayısının daha fazla olması beklenir? Nemliliğin az olduğu yerlerde geceleri yer ışıması ile enerji kaybı çok olduğundan hava ayaz olur. Deniz etkisine açık olan ya da yakın çevresinde göl bulunan merkezlerde havanın ayaz olduğu gün sayısı daha azdır. Buna göre doğal koşullar göz önüne alınırsa, aşağıdaki yörelerden hangisinde yıl içinde havanın ayaz olduğu gün sayısının daha fazla olması beklenir?