Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II

Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II. KPSS Öğrenme Psikolojisi Testleri ve Denemeleri kategorisi Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II çöz. Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II online çöz

Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II. KPSS Öğrenme Psikolojisi Testleri ve Denemeleri kategorisi Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II çöz. Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II online çöz Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II. KPSS Öğrenme Psikolojisi Testleri ve Denemeleri kategorisi Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II çöz. Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II online çöz

Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II. KPSS Öğrenme Psikolojisi Testleri ve Denemeleri kategorisi Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II çöz.Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II Çöz

Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II. KPSS Öğrenme Psikolojisi Testleri ve Denemeleri kategorisi Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II çöz. Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II online çöz

Online Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II Soruları çöz

Online Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II pdf indir

Online Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II

Soru 1


Ödevini yapmak yerine bilgisayarda oyun oynamak isteyen çocuğuna "Şimdi bilgisayarla oynama izin veriyorum; fakat oyunun bitince ödevini yapacaksın." diyen bir baba hangi tekniği yanlış kullanmış olur?

Soru 2


Sivas Kangal köpekleri çok iyi birer çoban köpeğidir. Sürüyü kurt saldırılarına karşı korur, hastalanıp dağda kalan koyunun başında günler, geceler boyu aç susuz bekler. Ancak kangal köpekleri av köpeği olarak kullanılamaz.

Bu durum aşağıdaki kavramlardan hangisine bir örnektir?

Soru 3


Geç yattığı için uykusunu alamayan bir öğrenci derse konsantre olamamaktadır.

Bu durum öğrenmeyi etkileyen faktörlerden hangisiyle açıklanabilir?

Soru 4


Öğrencilerine her konudan önce o konunun günlük hayatta hangi ihtiyaçlarını karşılayacağını anlatan öğretmenin bu davranışı aşağıdaki kavramlardan hangisiyle açıklanabilir?

Soru 5


Üniversite tercihlerini yaparken biyoloji bölümünü seçen bir öğrenci aşağıdaki nedenlerden hangisiyle bu seçimi yaparsa içsel güdülenmiş olur?

Soru 6


Lise son sınıf öğrencisi Kubilay üniversite tercihlerini yaparken ailesinin şehir dışına gitmesini istememesi nedeniyle sadece bulunduğu şehirdeki üniversiteleri tercih etmiştir.

Kubilay'ın durumunu açıklayan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 7


7. ve 8. soruları aşağıdaki metne göre cevaplayınız.

Anadolu Lisesi mezunu olan Sündüz İngilizce öğrenmiş; ancak üniversitede Almanca eğitim yapan bir bölüm kazanınca Almanca hazırlık okumak durumunda kalmıştır. Sündüz'ün İngilizce bilmesi Almanva öğrenmesini zorlaştırmıştır.Altı senelik Almanca eğitiminden sonra ise İngilizce bilgilerini karıştırmıştır.

Sündüz'ün başlangıçta İngilizce bilmesinin Almanca öğrenmesini zorlaştırması aşağıdakilerden hangisine örnektir?

Soru 8


Sündüz'ün altı yıllık Almanca eğitiminden sonra İngilizce bilgilerinin karışması aşağıdakilerden hangisine örnektir?

Soru 9


Üniversitede Almanca eğitim yapan biyoloji öğretmenliği bölümünü kazanan Melisa hazırlık derslerini önemsememiş ve bu derslerden zar zor geçmiştir. Biyoloji dersleri başladığında dersler Almanca işlendiği için çok zorlanan Melisa bir kursa giderek Almancasını geliştirmiştir. Alan dersleri için özel bir çaba göstermemesine rağmen onlardaki başarısı da artmıştır.

Aşağıdakilerden hangisi bu durumu açıklar?

Soru 10


Kötü not aldığında ailesi tarafından cezalandırılacağını düşünen Nur, sınav sırasında çok heyecanlanmakta ve başarısız olmaktadır.

Nur'un durumunu açıklayan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 11


İsmail öğretmen proteinleri anlatırken; "Proteinler, diğer organik bileşiklerden farklı olarak yapısında azot bulundurur, bu nokta önemlidir." demiş ve azotu renkli tebeşir kullanarak yazmıştır.

İsmail Öğretmen'in bu davranışı aşağıdakilerden hangisine hizmet eder?

Soru 12


Uzun yıllar futbol oynayan bir sporcu voleybola başlamış ve ilk antrenmanlarda manşetle karşılaşması gereken topları ayağıyla veya göğsüyle karşılamaya çalışmıştır.

Bu durumunu açıklayan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 13


Uzun yıllar boks ve karate ile ilgilenen bir sporcu kick-boksa başlamış ve çok kısa zamanda bu dalda büyük başarılar kazanmıştır.

Bu durum aşağıdaki kavramlardan hangisine örnektir?

Soru 14


17 Ağustos depreminden sonra o bölgede yaşanan en ufak bir sarsıntıda insanlar balkonlardan atlayarak yaralanmaktadırlar.

Aşağıdaki kavramlardan hangisi bu durumu en iyi açıklar?

Soru 15


Çocukların kendi kendine giyinebilmeyi öğrenebilmesi için altı-yedi yaşına gelmesi gerekir.

Bu durum öğrenmeyi etkileyen faktörlerden hangisine örnektir?

Soru 16


Sercan, okul çantasını sırtına ilk aldığında çantanın ağırlığından şikayet etmekte fakat bir sürü sonra çantanın varlığını bile unutmaktadır.

Bu durum aşağıdaki kavramlardan hangisine bir örnektir?

Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II ve cevapları
Öğrenme Psikolojisine Giriş Testi II pdf

Paylaş

Etiketler: