YKS-TYT-AYT Kimya Kitap Önerileri 2021

YKS-TYT-AYT Kimya Kitap Önerileri 2021

YKS-TYT-AYT Kimya Kitap Önerileri 2021

YKS-TYT-AYT Kimya Kitap Önerileri 2021 en güncel 2021 TYT-AYT Kimya Kitap Önerileri şöyledir: Her ne kadar 2021 TYT Kimya 7 soru, 2021 AYT Kimya 13 soru yer alsa da kimya sorularının önemi büyüktür. Bu nedenle sizlere önereceğimiz Kimya Kitap önerileri de bu denli önemlidir. 


2021 YKS-TYT-AYT Kimya Kitap Önerileri

2021 VİP Yayınları TYT Kimya Konu Bankası Kitabı: Konular kitap içerisinde MEB Kazanım Testlerine uygun olarak hazırlanmış. 9. Sınıf ve 10. Sınıf Milli Eğitim Bakanlığı kitaplarında yer alan konu sırasına göre ünitelendirilmiş ve konu sonlarında ünite değerlendirme soruları ile desteklenmiştir. Konular akıcı ve yalın bir dille anlatılmış bu nedenle anlaşılması kolay.

2021 YKS-TYT-AYT Kimya Soru Bankası Palme Yayıncılık: Öncelikle Palmenin YKS A ve YKS B Kimya Soru bankasını mutlaka almanızı tavsiye ederiz. Sorular biraz uzun olmakla birlikte soru tarzlarını görmeniz açısından oldukça faydalıdır. 

Palme Organik Kimya: Kimyanın üzerine biraz daha fazla çalışmak isteyen öğrenciler için ideal. Sorular biraz daha zor denilebilir.

ÇAP Yayınları Kimya: Sorular kolay-orta seviyede denilebilir.

Birey Kimya: Sorular orta-zor seviye denilebilir. Sorulara baktığımızda sayısal bilgi içeren ağırlıklı olarak işlem yeteneği olan öğrencilere yönelik denilebilir.

Fen Bilimleri Yayınlarının Kimya Yıldızlı Soru Bankası serisi kitabında yer alan sorular, bilgiyi ölçen, hesaplamaların olduğu ve yoruma dayalı soruların yer aldığı ender kimya kitaplarından bir tanesi. Tavsiyemiz Fen Bilimleri Kimya Soru Bankasında yer alan soruları çözmeden sınava girmeyin.

Esen Yayınları: Sorular basitten-zora doğru sıralanmış. Zor seviye Kimya soruları çözmek isteyenler için  düşünülebilir.

Hız ve Renk Yayınları Kimya Kitabı: Kitabın içerisinde yer alan sorular; soruyu anlama, bilgiyi kullanma, yoruma dayalı ve soruyu yorumlama gibi konuları içeren kaliteli yeni nesil sorulardan oluşuyor. Özellikle son yıllarda ÖSYM sorularına baktığımızda soru tarzı ÖSYM sınavlarında çıkan kimya sorularına pararel nitelikte.

2021 YKS-TYT-AYT Kimya Soru Bankası Konu Anlatımlı Kitap Önerilerimiz; ÜçDörtBeş, Limit ve Muba yayınları Kimya Soru Bankaları tercih edilebilir.
 

2021 AYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

2021 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı

2021 YKS-TYT-AYT Kitap Önerileri (tüm dersler)


Yorum Yaz